PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem: Kiedy i o której konkursy? [PROGRAM]

Maciej Walasek
18.01.2019 10:10
PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem: Kiedy i o której konkursy? [PROGRAM]
fot. PAP/EPA

W ten weekend najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Zakopanem. Sprawdź dokładny program zawodów. Relacje na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W sobotę kibice zgromadzeni pod Wielką Krokwią będą obserwowali zmagania drużynowe. W walce powinni liczyć się tylko biało-czerwoni oraz Niemcy. W Pucharze Narodów te państwa dzieli 88 punktów. Trzecia Japonia, której dorobek w 75 proc. jest dziełem Kobayashiego, traci już 422 pkt.

To będzie dopiero drugi w tym sezonie konkurs drużynowy. Na inaugurację w Wiśle pierwsza była Polska, przed Niemcami oraz Austrią. Zwycięzcy skakali wówczas w składzie: Stoch, Kubacki, Żyła i Jakub Wolny.

Kamil Stoch
Rozwiąż quiz

PŚ w Zakopanem QUIZ

Kamil Stoch
W którym roku otwarto Wielką Krokiew w Zakopanem?
fot. PAP

W którym roku otwarto Wielką Krokiew w Zakopanem?

Trudno sobie wyobrazić, że trener Stefan Horngacher zrezygnuje, z któregoś z trzech pierwszych wymienionych zawodników. Kto będzie czwartym trudno jednak przewidzieć. W klasyfikacji generalnej Wolny jest 30., Stefan Hula 38., a Maciej Kot 49.

Być może wbrew temu zestawieniu austriacki szkoleniowiec postawi na Kota. 27-latek od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem. Jego kulminacją był Turniej Czterech Skoczni, w którym trzykrotnie nie zdołał nawet przebrnąć kwalifikacji. W niedzielę zajął jednak 25. miejsce - najwyższe w sezonie. Nominacja do drużyna mogłaby dodać mu pewności siebie.

W Zakopanem zabraknie kilku wielkich gwiazd, które obecnie są bez formy. Treningi lub zmagania w Pucharze Kontynentalnym zamiast walki na Wielkiej Krokwi czekają: mistrza i wicemistrza olimpijskiego z Pjongczangu Niemca Andreasa Wellingera, Austriaka Gregora Schlierenzauera, Słoweńca Petera Prevca i trzeciego w PŚ 2017/18 Norwega Daniela-Andre Tandego.

Polakom jako gospodarzom przysługuje możliwość wystawienia aż 12 zawodników. Sześcioosobową żelazną kadrę A uzupełnią: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka.

Program zawodów PŚ w Zakopanem:

  • Piątek, 18 stycznia:

16.00 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

  • Sobota, 19 stycznia

15.00 - seria próbna

16.15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

  • Niedziela, 20 stycznia

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

RadioZET.pl/PAP/MW