Zamknij

Koronawirus znów torpeduje Puchar Świata w skokach. Zawody w Japonii odwołane

11.12.2021 10:21

Konkursy Pucharu Świata w japońskich miastach Sapporo i Zao zostały odwołane z powodu obowiązujących w tych krajach regulacji dotyczących pandemii COVID-19 - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). W komunikacie poinformowano, że trwają prace nad znalezieniem zastępczych lokalizacji do przeprowadzenia zawodów.

PŚ w skokach w Sapporo odwołany
fot. PAP/EPA

Konkursy Pucharu Świata 2021/2022 w skokach narciarskich mężczyzn w Sapporo miały się odbyć w dniach 21-23 stycznia. Dwa tygodnie wcześniej na tym obiekcie miały pojawić się najlepsze skoczkinie świata, natomiast na 14-15 stycznia zaplanowane były zawody PŚ kobiet w Zao. Wszystkie te zmagania nie dojdą do skutku z uwagi na niedawno wprowadzony zakaz wjazdu obcokrajowców na teren "Kraju Kwitnącej Wiśni". Zamieszanie jest związane z rosnącą liczbą zakażeń nowym wariantem koronawirusa Omikron.

"Pandemia koronawirusa ponownie wpłynie na Puchar Świata w skokach narciarskich tej zimy. Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłasza, że konkursy w Japonii muszą zostać odwołane również w tym sezoznie ze względu na obowiązujące przepisy covidowe" - napisano w komunikacie. Dodano, że FIS będzie starał się znaleźć inne miejsca, w których będzie można przeprowadzić zmagania.

PŚ w skokach w Klingenthal

Konkursy w Sapporo zostały odwołane również rok temu, ale nawet we wcześniejszych latach często zdarzało się, że na Okurayamie pojawiała się pierwsza kadra gospodarzy i drugie reprezentacje wielu pozostałych państw. Wszystko przez odległość, męczący lot i zmianę strefy czasowej, co stanowiło duże obciążenie dla zawodników.

W poprzednim sezonie w miejsce Sappooro "wskoczyło" Klingenthal, w którym skoczkowie rywalizują w ten weekend (10.12 grudnia). W piątek w kwalifikacjach 3. miejsce zajął Kamil Stoch, a awans do sobotniego konkursu wywalczyli wszyscy biało-czerwoni, także Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Relacja na żywo z sobotniego konkursu w Klingenthal na sport.radiozet.pl od godz. 16.

loader

RadioZET.pl/FIS