PŚ w skokach narciarskich w Predazzo: Kiedy i o której konkursy? [PROGRAM]

Andreas Nicolaides
12.01.2019 09:00
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem zawodnicy rywalizować będą w Predazzo. Sprawdź dokładny program zawodów. Relacje na żywo na sport.radiozet.pl.

Predazzo do pucharowego kalendarza wróciło po długiej przerwie. Ostatnie zawody tej rangi na kompleksie skoczni Trampolino Dal Ben odbyły się w 2012 roku. Wówczas pierwszy konkurs wygrał Gregor Schlierenzauer, a drugi Stoch. Austriak tym razem na sukces nie będzie miał szans, bo z powodu słabej formy sztab szkoleniowy przeniósł go do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym.

Zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał osiem z nich, w tym wszystkie w zakończonym w niedzielę 67. Turnieju Czterech Skoczni. Aż o 427 punktów wyprzedza drugiego Piotra Żyłę, a nad trzecim Stochem ma 452 pkt przewagi.

Dla Polaków ostatni TCS nie był tak udany, jak dwa wcześniejsze, które wygrywał Stoch. Tym razem wyraźnie zmęczony trzykrotny mistrz olimpijski był szósty. Poniżej oczekiwań wypadł Żyła, którego sklasyfikowano na 19. pozycji.

Najlepszym z biało-czerwonych w TCS okazał się Dawid Kubacki zajmując czwartą pozycję. 2019 rok zaczął od trzeciego miejsca w Garmisch-Partenkirchen, a w Bischofshofen, gdzie w kwalifikacjach ustanowił rekord obiektu, był drugi.

Skład Polaków na zmagania w Predazzo tradycyjnie uzupełniają: Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot.

PŚ w Predazzo - program na weekend

piątek, 11 stycznia
16.00 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje

sobota, 12 stycznia
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 13 stycznia
16.00 - kwalifikacje
17.00 - pierwsza seria konkursowa

RadioZET.pl/PAP/AN