Zamknij

PŚ w skokach: Zapadła decyzja ws. konkursów w Engelbergu

Krzysztof Sobczak
07.12.2018 17:19
Skocznia w Engelbergu
fot. AFP/EAST NEWS

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) dała "zielone światło" na organizację konkursów Pucharu Świata w Engelbergu (15-16 grudnia). To ważna informacja, bo po odwołaniu zmagań w Titisee-Neustadt to samo groziło Szwajcarom.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Niemal wszystkie lokacje w Środkowej Europie na początku sezonu zmagają się z brakiem śniegu, wysokimi temperaturami oraz opadami deszczu, który utrudnia rozkładanie sztucznego białego puchu. Z tego względu odwołano zawody w Titisee-Neustadt, ale na ten moment wszystko wskazuje na to, że to koniec kłopotów Waltera Hofera i jego współpracowników.

W czwartek FIS wydał zgodę na organizację konkursów w Engelbergu. - W najbliższych dniach spodziewamy się ochłodzenia i opadów śniegu, ale nawet jeśli prognozy nie do końca się sprawdzą, to jesteśmy na to przygotowani. Mamy już zapas śniegu, a ujemne temperatury sprawią, że będziemy mogli zapewnić skoczkom doskonałe warunki - zapewniła szef zawodów Hubert Mathis.

Polska kadra nie odpoczywa

W związku z wolnym od pucharowej rywalizacji weekendem trener polskiej kadry Stefan Horngacher wprowadził w życie plan "B", a ten zakłada treningi na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Początek zgrupowania w sobotę.

Po pięciu konkursach liderem klasyfikacji generalnej jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, a za jego plecami, ze znaczną już stratą, plasują się Piotr Żyła i Kamil Stoch.

RadioZET.pl/FIS/KS