Zamknij

PŚ w skokach: Willingen Six wycofany z sezonu olimpijskiego

06.10.2021 11:47
Kamil Stoch
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Turniej Willingen Six nie odbędzie się w najbliższym sezonie Pucharu Świata w skokach 2021/22 - poinformował portal skijumping.pl. To oznacza, że skoczkowie stracą szansę na zarobienie sporych pieniędzy w krótkim czasie i zdobycie jednego z trofeów w kolejnym roku zmagań.

Willingen Six wycofany z PŚ w skokach. Miniturniej zadebiutował w kalendarzu Pucharu Świata w 2018 roku pod nazwą Willingen Five. Pomysł polegał na tym, że zawodnicy walczyli na Muhlenkopfschanze o końcowe zwycięstwo, na które składały się wyniki uzyskiwane w piątkowych kwalifikacjach oraz sobotnim i niedzielnym konkursie. Na konto triumfatora trafiało 25 tysięcy euro.

W ubiegłym sezonie organizatorzy zmienili nazwę turnieju na Willingen Six, dołączając do klasyfikacji generalnej niedzielne kwalifikacje.

Od 2021 roku postanowiono nagradzać pierwszą trójkę skoczków, a pula nagród zwiększyła się do 30 tysięcy euro. Wówczas wygrany otrzymywał 15 tysięcy, drugi zawodnik 10 tysięcy, a ten na najniższym stopniu podium zgarniał 5 tysięcy euro.

Willingen Six nie odbędzie się w sezonie PŚ 2021/22

Jedynie w pierwszych dwóch edycjach udało się rozegrać wszystkie serie. W 2020 roku z powodu silnego wiatru odwołano drugi konkurs indywidualny, a w poprzednim sezonie nie odbyły się kwalifikacje do drugich zawodów, a także jego druga seria.

Pierwszym skoczkiem, który zwyciężył w miniturnieju Willingen, był Kamil Stoch. W kolejnych latach triumfowali: Ryoyu Kobayashi, Stephan Leyhe i Halvor Egner Granerud.

RadioZET.pl