Zamknij

PŚ w skokach: Odwołany konkurs w Kuusamo przeniesiony do Lahti

12.12.2019 13:59
Dodatkowy konkurs PŚ w Lahti
fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Międzynarodowa Federacja Narciarska dokonała korekt w kalendarzu Pucharu Świata na sezon 2019/2020. W związku z odwołaniem konkursu w Kuusamo, zawodnicy pod koniec lutego będą rywalizowali w dodatkowych zawodach w Lahti.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W Kuusamo nie udało się przeprowadzić niedzielnego konkursu ze względu na zbyt silny wiatr, który mógł zagrażać bezpieczeństwu skoczków. Dzień wcześniej triumfował Daniel Andre Tande.

PŚ: Dodatkowy konkurs w Lahti

FIS znalazł wreszcie "zastępstwo" i przekazał, że dodatkowy konkurs odbędzie się w piątek 28 lutego o godz. 18 w Lahti. Dzień później kibice obejrzą zawody drużynowe, a w niedzielę zmagania indywidualne.

Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer już wcześniej zapowiadał, że pierwszeństwo mają Finowie, a zawody mogą zostać przeniesiony do innego kraju tylko wtedy, gdy oni nie będą zainteresowani organizacją dodatkowego konkursu.

PŚ w Klingenthal: Transmisja TV, KIEDY konkursy? O której? Program zawodów

Po zawodach w Wiśle, Kuusamo i Niżnym Tagile liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Norweg Daniel Andre Tande. W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizowali w Klingenthal.

RadioZET.pl/FIS