Zamknij

Pech mistrza świata. Markus Eisenbichler nie wystąpi w Predazzo

09.01.2020 16:16
Markus Eisenbichler nie wystąpi w Predazzo
fot. FrankHoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and News/EastNews

Markus Eisenbichler nie wystąpi w dwóch konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo z powodu kontuzji ręki. Zdobywca trzech złotych medali mistrzostw świata poślizgnął się na parkingu wsiadając do auta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Poślizgnąłem się na parkingu przed moim samochodem. Upadając chciałem podeprzeć się prawą ręką. Stąd kontuzja torebki stawowej i aparatu więzadłowego - powiedział indywidualny mistrz świata na dużej skoczni z 2019 roku.

W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy skoczek będzie musiał poddać się operacji.

TCS: Nieudana niespodzianka żony i taty Dawida Kubackiego

W tej sytuacji Eisenbichler nie wystartuje w zbliżających się konkursach Pucharu Świata w Predazzo. W ekipie trenera Stefana Horngachera zabraknie także Richarda Freitaga. Saksończyk prezentuje ostatnio słabą formę, a w pierwszych zawodach 68. Turnieju Czterech Skoczni nie przeszedł kwalifikacji.

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Predazzo

Liderem ekipy jest trzeci zawodnik TCS Karl Geiger. Obok niego we Włoszech zaprezentują się: Martin Hamann, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Luca Roth i Constantin Schmid.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, po 11 z 30 konkursów, Geiger zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayashi - 644 pkt, do którego Niemiec traci 25.

Wieczorne konkursy na obiekcie HS 104 odbędą się w sobotę i niedzielę.

RadioZET.pl/PAP