Zamknij

PŚ w skokach: Poznaliśmy wstępny kalendarz na sezon 2019/20. Powrót do Ameryki

Maciej Walasek
15.04.2019 18:31
polscy skoczkowie
fot. AP/Associated Press/East News

Międzynarodowa Federacja Narciarska zaprezentowała wstępny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2019/20. Inauguracja zmagań ma ponownie odbyć się w Wiśle. Jednak nowością jest powrót skoków do USA, co jeszcze kilka miesięcy temu obiecał Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich skończył się niespełna miesiąc temu, ale już organizatorzy przygotowują się do kolejnych zimowych zmagań. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała prowizoryczny kalendarz następnych zimowych zmagań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że inauguracja sezonu 2019/20 trzeci raz z rzędu odbędzie się w Wiśle (23-24 listopada).

Zobacz także

Następne konkursy zaplanowano identycznie, jak w minionym roku, lecz z jedną zmianą. Pamiętając problemy z przygotowaniem obiektu w Titisee-Neustadt, zastąpiono ją Klingenthal (14-15 grudnia). Niemniej jednak Titisee otrzymało szansę w połowie lutego.

Po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni, najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Predazzo, po którym odbędą się pierwsze loty w Kulm. Po zawodach na mamucie przyjdzie czas na zawody w Zakopanem (25-26 stycznia 2020 roku).

PŚ w skokach 2019/20: USA powraca do kalendarza

Kibice skoków z pewnością ucieszą się z tego, że po kilku latach do kalendarza powracają konkursy w USA. W terminarzu podano, że zawody na dużym obiekcie w Iron Mountain odbędą się w dniach 22-23 lutego. Aczkolwiek ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta podczas kongresu FIS, który zaplanowano na koniec maja.

Tradycyjnie sezon 2019/20 zakończą zmagania w Vikersund i potem w Planicy, która oprócz tego będzie gospodarzem mistrzostw świata w lotach.

PŚ w skokach 2019/20: Skoczkinie poznały terminarz

Poza skoczkami przedstawiono kalendarz dla pań. Niestety,  ale do tej pory nie udało się wybrać konkretnego miejsca, w którym odbędzie się inauguracja dla kobiet. Na pewno początek zmagań ma rozpocząć się w Norwegii. Potem skoczkinie przeniosą się do Klingenthal, a w lutym też wystąpią w USA. Sezon zakończą w ramach Russia Tour Blue Bird w Czakowskim.

Co do Letniego Grand Prix to w tej rywalizacji nie zmieniło się nic. Inauguracja odbędzie się w Wiśle (20-21 lipca). Zawodnicy pokażą się jeszcze polskim kibicom podczas zawodów w Zakopanem (17-18 sierpnia). Ostatnie konkursy z tego cyklu zaplanowano na 5 października w Klingenthal.

RadioZET.pl/fis-ski.com/MW