Piotr Żyła drugi w niedzielnym konkursie w Oberstdorfie. Triumf Timiego Zajca

20.03.2022 18:04
Piotr Żyła

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich 2022 i tym samym włączył się w walkę o Małą Kryształową Kulę. Zwyciężył Słoweniec Timi Zajc, a podium zamknął Austriak Stefan Kraft.

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Wygrał Słoweniec Timi Zajc, który w pierwszym konkursie zamykał podium stawki.

Do końca sezonu 2021/22 skoczkowie będą rywalizowali już tylko na mamutach. Zajc wyprzedził Żyłę oraz Krafta odpowiednio o 7,8 pkt oraz 8,1 pkt. Dawid Kubacki w pierwszej serii był na czwartej pozycji, jednak drugi skok nie był już zadowalający, co sprawiło, że brązowy medalista z zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie był siódmy.

Piotr Żyła drugi w niedzielnym konkursie w Oberstdorfie

Kamil Stoch uplasował się na 21. pozycji. Aleksander Zniszczoł zakończył niedzielne zawody na 24. miejscu.

Do serii finałowej nie zakwalifikował się Jakub Wolny, który zakończył zmagania na 41. miejscu. Andrzej Stękała został natomiast zdyskwalifikowany na górze skoczni za nieregulaminowy kombinezon.