Piotr Żyła otarł się o podium w Oberstdorfie. Zwyciężył Stefan Kraft

19.03.2022 18:05
Piotr Żyła

Piotr Żyła zajął piąte miejsce w pierwszym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich 2022, straciwszy do miejsca na podium zaledwie cztery punkty. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugie i trzecie miejsce zajęli Słoweńcy, kolejno Ziga Jelar i Timi Zajc.

Piotr Żyła zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Wygrał Austriak Stefan Kraft, który został pierwszym liderem klasyfikacji o Małą Kryształową Kulę.

Do końca sezonu 2021/22 skoczkowie będą rywalizowali już tylko na mamutach. Kraft wyprzedził Słoweńców Zigę Jelara o 1,7 pkt oraz Timiego Zajca o 13 pkt. Od najniższego stopnia podium dzieliło Żyłę zaledwie cztery punkty.

Piotr Żyła otarł się o podium w pierwszym konkursie PŚ w lotach w Oberstdorfie

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzenie utrzymał 10. w sobotę Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Kamil Stoch uplasował się na 12. pozycji, Dawid Kubacki na 18., Jakub Wolny był 25., a Andrzej Stękała - 26.

Do serii finałowej nie zakwalifikował się Aleksander Zniszczoł, który zakończył zmagania na 32. miejscu.

PŚ w lotach w Oberstdorfie - konkurs indywidualny 19.03: WYNIKI

Imię i nazwisko: Kraj: Odległość skoku w 1. serii Odległość skoku w 2. serii Liczba zdobytych punktów: