PŚ w biathlonie. Inauguracja w Oestersund, cztery Polki na starcie. Gdzie obejrzeć?

Krzysztof Sobczak
29.11.2017 11:22
Monika Hojnisz
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W środę w szwedzkim Oestersund odbędzie się inauguracyjny bieg indywidualny na 15 km biathlonowego Pucharu Świata. W składzie reprezentacji Polski znalazły się Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik oraz powracająca po urodzeniu dziecka Weronika Nowakowska.

Zagłosuj

Czy któraś z Polek stanie na podium w środowym biegu w Oestersund?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na starcie zabraknie dwóch najlepszych zawodniczek poprzedniego sezonu - Czeszki Gabrieli Koukalowej oraz Niemki Laury Dahlmeier. Obie są kontuzjowane.

Zobacz także

Po poprzednim nieudanym sezonie Polki liczą na lepsze starty w roku olimpijskim. Dobrą formę zdążyła już zaprezentować Hojnisz, która w silnie obsadzonych zawodach w Sjusjoen zajęła 6. miejsce. Na podium znalazły się dwie Norweżki - Marte Olsbu i Synnoeve Solemdal, a rozdzieliła je Francuzka Anais Bescond. One, a także inna z Francuzek Marie Dorin Habert, kolejna z Norweżek Tiril Eckhoff, Włoszka Dorothea Wierer oraz Niemka Franziska Hildebrand powinny powalczyć o zwycięstwo na inaugurację.

Początek biegu zaplanowano na godzinę 15. Transmisja w Eurosporcie. W piątek odbędzie się sprint na 7,5 km, natomiast w niedzielę bieg masowy na 10 km.

W środę o pierwsze punkty powalczą panowie. W składzie biało-czerwonych znaleźli się Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

RadioZET.pl/IBU/KS