Zamknij

PŚ w biathlonie: Premierowe zwycięstwo Preuss, Hojnisz pod koniec stawki

Krzysztof Sobczak
20.01.2019 15:45
Monika Hojnisz
fot. PAP/EPA

Wygrywając niedzielny bieg ze startu wspólnego na 12,5 km niemiecka biathlonistka Franziska Preuss odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Nie najlepiej poszło tego dnia Monice Hojnisz, która zajęła 26. miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Preuss, która ma w dorobku srebrny medal mistrzostw świata w tej konkurencji z 2015 roku, trafiła 20 na 20 strzałów i o zwycięstwo ścigała się do samej mety z również bezbłędną Norweżką Ingrid Landmark Tandrevold. Ostatecznie 24-letnia Niemka wyprzedziła o dwa lata młodszą rywalkę o 0,2 s. Trzecie miejsce zajęła Słowaczka Paulina Fialkova, z jednym niecelnym strzałem, która straciła do Preuss 15,1 s.

Dwie i pół minuty po triumfatorce linię mety minęła Hojnisz, która spudłowała cztery razy. Uplasowała się w końcówce stawki, ale w doborowym towarzystwie - dopiero 27. była broniąca Kryształowej Kuli Finka Kaisa Makarainen, a ostatnią, 30. pozycję zajęła triumfatorka klasyfikacji generalnej w sezonie 2016/17 Niemka Laura Dahlmeier; obie utytułowane biathlonistki miały po sześć niecelnych strzałów.

PŚ w biathlonie: Klasyfikacja generalna

Polka spadła z dziewiątego na 11. miejsce w "generalce". Ma 315 punktów i traci już 183 do liderki Włoszki Dorothei Wierer, która w niedzielę w Ruhpolding zajęła 19. miejsce.

RadioZET.pl/PAP/KS