PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Kuzminy, Polki straciły

Krzysztof Sobczak
09.12.2017 15:22
Weronika Nowakowska
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Po zajęciu 22. lokaty w piątkowym sprincie, biathlonistka Weronika Nowakowska spadła o dwie lokaty w sobotę w biegu na dochodzenie na 10 km Pucharu Świata. Pierwsze od prawie czterech lat zwycięstwo w cyklu odniosła reprezentantka Słowacji Anastazja Kuzmina.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Druga była Kaisa Makarainen, która na ostatnim okrążeniu odrobiła ponad 13 sekund straty do Białorusinki Darii Domraczewej i wyprzedziła zwyciężczynię sprintu na końcowych metrach. Dzięki temu Finka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - dotychczasowa liderka, Anais Braisaz, która dziś była dopiero 37., spadła aż na 6. pozycję.

Zobacz także

Po dwóch strzelaniach Nowakowska narobiła nam apetytów na zdecydowanie lepszy wynik. Polka była bezbłędna i przesunęła się z 22. na 9. lokatę. W "stójce" zaliczyła jednak trzy pudła i ostatecznie uplasował się na 24. miejscu.

Krystyna Guzik spadła z 25. pozycji w sprincie na 33. miejsce, a Magdalena Gwizdoń - z 35. na 41. Monika Hojnisz, która w piątek była 58., nie wystartowała w sobotę.

W niedzielę odbędą się pierwsze w tym sezonie biegi sztafetowe.

RadioZET.pl/PAP/KS