PŚ w biathlonie: Powrót mistrzyni, przeciętny występ Polek

08.12.2017 15:38
Weronika Nowakowska

Trzykrotna mistrzyni olimpijska z Soczi Daria Domraczewa wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska, zajęła 22. miejsce.

Wszystkie biało-czerwone zaprezentowały bardzo dobrą formę biegową, ale niestety tradycyjnie gorzej było na strzelnicy. Nowakowska, a także Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń zakończyły zmagania z dwoma pudłami, Monika Hojnisz z trzema. Ta ostatnia nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Najlepsza okazała się powracająca do wielkiej formy Białorusinka Daria Domraczewa, która ani razu nie przestrzeliła i pokazała bardzo dobrą szybkość. Za jej plecami uplasowały się Słowaczka Anastazja Kuzmina oraz Włoszka Dorothea Wierer - obie raz się pomyliły na strzelnicy, a mimo to poradziły sobie z bezbłędnymi Semerenko i Tandrevold.

W sobotę zawodniczki wystartują w biegu na dochodzenie. Początek zmagań o godzinie 14:45.