PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz tuż za podium. Była szansa na zwycięstwo

15.12.2018 12:05
Monika Hojnisz

Monika Hojnisz była bardzo blisko pierwszego w karierze triumfu w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Ostatecznie Polka zajęła 4. miejsce. Wygrała Kaisa Makarainen.

Polka jako jedyna z czołówki była bezbłędna na strzelnicy, ale słabiej spisała się w biegu (dopiero 32. czas). Po ostatniej wizycie na strzelnicy Polka miała ponad 11 s przewagi nad resztą stawki, lecz w końcówce dała się wyprzedzić Kaisie Makarainen, Paulinie Fialkowej i Dorothei Wierer.

W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziły Fince aż trzy pudła. Jeszcze częściej, co jest rzadkością, myliła się trzecia Włoszka (4). Słowaczka zanotowała dwa pudła.

Druga z Polek, Kamila Żuk, z czterema pomyłkami na strzelnicy zajęła 41. miejsce.

PŚ w biathlonie: Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej Monika Hojnisz zachowała 5. pozycję i zbliżyła się do 6. w sobotę Lisy Vittozzi na 15 punktów. Prowadzi Dorothea Wierer.