PŚ w biathlonie: Bardzo dobry bieg Hojnisz, pierwsze zwycięstwo Davidovej

24.01.2019 16:51
Monika Hojnisz szósta w Anterselvie

Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata, który odbył się we włoskiej Anterselvie. Najlepsza okazała się Czeszka Marketa Davidova. Dla 22-letniej zawodniczki to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi.

Polka, która zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, straciła do triumfatorki 10,5 sekundy.

Davidova wyprzedziła doświadczoną Finkę Kaisę Makarainen o 1,7 s, trzecia była Norweżka Marte Olsbu Roiseland (strata 3,5 s).

Na końcu startowała utytułowana Niemka Laura Dahlmeier, mistrzyni olimpijska w tej konkurencji z 2018 roku. Była bezbłędna, ale ostatecznie zajęła czwartą lokatę - 4,2 s za Davidovą.

PŚ w biathlonie: Klasyfikacja generalna

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostała Włoszka Dorothea Wierer, która w czwartek była 8. Jej przewaga nad rodaczką Lisą Vittozzi (.5. miejsce) zmalała do 12 punktów. Monika Hojnisz awansowała z 11. na 10. pozycję.

Do sobotniego biegu na dochodzenie awansowały trzy reprezentantki Polski. Kamila Żuk zajęła 51. miejsce, a Karolina Pitoń była 55. Nie zakwalifikowała się Kinga Zbylut, która uplasowała się na 83. pozycji.