Zamknij

PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz odpuszcza bieg na dochodzenie w Anterselvie

Krzysztof Sobczak
25.01.2019 12:55

Zajmująca 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie Monika Hojnisz nie wystartuje w sobotnim biegu na dochodzenie na 10 km w Anterselvie. Taką decyzję zawodniczka podjęła po konsultacji z trenerką Nadią Biłową już kilka dni wcześniej.

Monika Hojnisz nie wystartuje w biegu na dochodzenie w Anterselvie
fot. Sebastian Krystek/PZBiath

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek Hojnisz zajęła szóste miejsce w sprincie na 7,5 km i bez problemu awansowała do sobotnich zawodów. Ma także pewne miejsce w rywalizacji w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km w niedzielę.

Zobacz także

- Ustaliłyśmy z trenerką, że w tym tygodniu wystartuję tylko w sprincie i biegu masowym. Po wczorajszych zawodach przyszły różne myśli, ale zostajemy przy pierwotnym planie. Oczywiście szkoda takiego miejsca i punktów. Nie jest łatwo odpuścić mi taki bieg, ale biorąc pod uwagę, że mieszkamy w Obertilliach i podróż robi swoje, to stawiam na regenerację - powiedziała Hojnisz, cytowana w komunikacie Polskiego Związku Biathlonu.

PŚ w biathlonie: Bieg na dochodzenie bez Polek

W sobotę nie wystartują także pozostałe Polki, które zakwalifikowały się do biegu na dochodzenie: Karolina Pitoń (55. miejsce w sprincie) oraz Kamila Żuk (51.). Ta druga biathlonistka wyjechała już do Osrblie, gdzie przygotowuje się do mistrzostw świata juniorów.

RadioZET.pl/PAP/KS