PŚ w biathlonie: Koukalova z małą Kryształową Kulą w sprincie

17.03.2017 14:00
Gabriela Koukalova

Czeska biathlonistka Gabriela Koukalova wygrała klasyfikację Pucharu Świata w sprincie, a w ostatnich w sezonie zawodach w tej konkurencji w Oslo-Holmenkollen na 7,5 km zajęła czwarte miejsce. W piątek najlepsza była Finka Mari Laukkanen. Polki zajęły odległe lokaty.

Laukkanen wyprzedziła Francuzki Justine Braisaz o 7,9 s i Anais Bescond o 23,1. Wszystkie trzy zawodniczki na podium były bezbłędne na strzelnicy.

Najlepsza z Polek - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) - była 38. Dwie lokaty niżej uplasowała się Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice), na 90. pozycji znalazła się Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko), a 92. była Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice).

Niemka Laura Dahlmeier, która już wcześniej zapewniła sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, tym razem była 31.

W piątek odbędzie się jeszcze rywalizacja mężczyzn w sprincie. Na sobotę zaplanowano biegi na dochodzenie, a na niedzielę - biegi ze startu wspólnego.