PŚ w biathlonie: Hojnisz w "dziesiątce", historyczne osiągnięcie Wierer

24.03.2019 14:00
Dorothea Wierer

Włoszka Dorothea Wierer zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. W ostatnich zawodach sezonu w Oslo-Holmenkollen zajęła 12. miejsce. Wygrała Szwedka Hanna Oeberg, a Monika Hojnisz była 26.

W niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km Oeberg wyprzedziła o 1,3 s Norweżkę Tiril Eckhoff i o 10,4 Amerykankę Clare Egan.

Dorothea Wierer, która triumfowała w klasyfikacji końcowej PŚ, uplasowała się na 12. pozycji. Jej najgroźniejsza rywalka, rodaczka Lisa Vittozzi była 11. To pierwsza w historii "Kryształowa Kula" w biathlonie dla Włoch.

Monika Hojnisz na 10. miejscu w PŚ

Jedyna startująca Polka Hojnisz zajęła 26. lokatę i straciła 9. miejsce w "generalce". Monika zakończyła sezon na 10. pozycji, za Franziską Preuss.

Dla Moniki Hojnisz to był zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. Do tej pory najlepszą lokatę w PŚ zajęła w sezonie 2015/2016 - 26. miejsce. W zakończonym cyklu raz stanęła na podium [2. miejsce na inaugurację w Pokljuce - przyp. red.], a 5-krotnie plasowała się w czołowej dziesiątce.