PŚ w Zakopanem: Szaleństwo na Wielkiej Krokwi. Historyczna wygrana Polaków!

Dominik Gołdyn
27.01.2018 17:43
PŚ w Zakopanem: Szaleństwo na Wielkiej Krokwi. Historyczna wygrana Polaków!
fot. PAP

Polska wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Ekipa trenera Stefana Horngachera osiągnęła historyczny sukces.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?

Liczba głosów:

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, trzecie ekipa norweska. 

Zobacz także

W sezonie 2017/18 rozegrano dotychczas trzy konkursy. W pierwszym w Wiśle i trzecim w Titisee-Neustadt ekipa trenera Stefana Horngachera plasowała się na drugiej pozycji, w drugim w fińskiej Ruce - na szóstej.

W zmaganiach drużynowych Pucharu Świata Polacy triumfowali dotychczas dwukrotnie, siedem razy uplasowali się na drugiej pozycji, a ośmiokrotnie na trzeciej. Na podium po raz pierwszy znaleźli się w Villach w Austrii w 2001 roku, stając na najniższym jego stopniu. Triumfy odnieśli w grudniu 2016 roku w Klingenthal i w styczniu 2017 w Willingen.

We wszystkich poprzednich konkursach w zespole biało-czerwonych startowali ci sami zawodnicy: Piotr Żyła, Kubacki, Kot i Stoch. W mistrzostwach świata w lotach, gdzie zespół tydzień temu zajął trzecie miejsce, Kota zastąpił Hula. Teraz nastąpiła kolejna zmiana, w sobotę w miejsce Żyły, który słabiej zaprezentował się w piątkowych kwalifikacjach, do ekipy wrócił Kot.

RadioZET.pl/PAP/DG