Zamknij

PŚ w Zakopanem zagrożony! TVP chce zrobić sylwestra pod Wielką Krokwią

25.10.2019 12:53
PŚ w Zakopanem 2020
fot. PAP/EPA

TVP planuje zorganizować imprezę sylwestrową pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Jeśli do tego dojdzie, poważnie zagrożony może być konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tym, że TVP rozważa zorganizowanie imprezy sylwestrowej w Zakopanem, poinformował "Tygodnik Podhalański". To wywołało niepokój Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, który boi się, że do czasu konkursu Pucharu Świata nie uda się "posprzątać" po imprezie. Zawody zaplanowano na 25 stycznia, natomiast obiekt musi być gotowy dużo wcześniej.

Konkurs skoków w Zakopanem zagrożony?

- Jesteśmy przeciwni, aby sylwester odbywał się na stadionie. Przecież skocznia na Puchar Świata przygotowywana jest od grudnia – mówi Andrzej Kozak, prezes TZN w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Decyzję odnośnie tego, czy sylwester zostanie zorganizowany pod Wielka Krokwią, podejmie Centralny Ośrodek Sportu. Jak informuje "Fakt", jego przedstawiciele "podkreślają, że przygotowanie skoczni do zawodów jest najważniejsze, ale jeżeli TVP i miasto zechcą zorganizować tam sylwestra, to obiekt zostanie udostępniony".

Póki co TVP nie zajęło stanowiska w sprawie.

RadioZET.pl/Fakt/Tygodnik Podhalański/AN