Zamknij

Wielki sukces Andrzeja Stękały w Zakopanem. Zwyciężył Marius Lindvik

17.01.2021 17:42
Andrzej Stękała
fot. PAP

Andrzej Stękała zajął piąte miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem i tym samym wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie z Titisee-Neustadt. Na Wielkiej Krokwi zwyciężył Norweg Marius Lindvik, drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, zaś trzecie - Norweg Robert Johansson.

  • Norweg Marius Lindvik zwyciężył w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Na drugim miejscu uplasował się Słoweniec Anze Lanisek, zaś na trzecim rodak Lindvika - Robert Johansson
  • Najwyżej z Polaków, bo na piątym miejscu, zakończył zawody na Wielkiej Krokwi Andrzej Stękała, dla którego to drugi taki sam najlepszy wynik w karierze. Na tej samej pozycji ukończył jeszcze konkurs w Titisee-Neustadt
  • Kamil Stoch uplasował się dopiero na 11., zaś Dawid Kubacki - na 15. lokacie. Obecny lider rankingu PŚ, Halvor Egner Granerud, był dopiero 23.

WYNIKI NIEDZIELNEGO KONKURSU PŚ W SKOKACH W ZAKOPANEM:

Polscy skoczkowie w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny i Paweł Wąsek rozpoczęli niedzielne zawody bardzo zachowawczo. W serii próbnej tylko jeden z biało-czerwonych znalazł się w czołowej dziesiątce - Stękała uzyskał 129 metrów i uplasował się na dziewiątej pozycji.

Dopiero 15. był Stoch (125,5 m), a 20. Kubacki (124,5 m). 12. miejsce, a więc zaskakująco wysokie, zajął z kolei Wąsek (131 m).

Wielki sukces Andrzeja Stękały w Zakopanem. Zwyciężył Marius Lindvik

W konkursie poszło im nieco lepiej, w szczególności Andrzejowi Stękale, który po pierwszej serii był na miejscu czwartym (134 metry). Znów dopiero 14. był jednak Kamil Stoch (128 metrów), a 17. Dawid Kubacki (125 metrów). Oba asy reprezentacji Polski skakały jednak w fatalnych warunkach.

Prócz Stękały, Stocha i Kubackiego do drugiej serii awansowali także 26. Paweł Wąsek (125 metrów) i 28. Klemens Murańka (125,5 metra). Jako jedyny promocji nie uzyskał Jakub Wolny, który skoczył 123 metry i zakończył na miejscu 33.

Druga seria zaczęła się dla biało-czerwonych znakomicie, bowiem Murańka uzyskał aż 131 metrów i ostatecznie awansował na 27. lokatę. Bliżej wylądował Wąsek - na 124. metrze i spadł z 26. na 28 pozycję.

Kubacki i Stoch skoczyli również dużo lepiej, bo kolejno 134,5 i 134 metry. Nowotarżanin zakończył na 15., zaś zakopiańczyk na 11. miejscu.

PŚ w Zakopanem: Życiowy sukces Andrzeja Stękały

Najdłużej czekaliśmy jednak na drugi skok Stękały, który po próbie na odległość 136,5 metra spadł z czwartej na piątą pozycję. To najlepszy wynik Polaka w Pucharze Świata w jego karierze. Na tym samym miejscu uplasował się jeszcze przed tygodniem w Titisee-Neustadt.

Przypomnijmy, że w niedzielę na Wielkiej Krokwi nie mógł wystartować Piotr Żyła. Polak został w piątek zdyskwalifikowany w kwalifikacjach do konkursu z powodu zbyt szerokiego kombinezonu. Strata cieszynianina była o tyle kosztowna, że w zawodach drużynowych Żyła był najlepszym z Polaków.

Kolejne konkursy Pucharu Świata będą miały miejsce w fińskim Lahti. W sobotę 23 stycznia odbędzie się konkurs drużynowy, zaś w niedzielę 24 stycznia - konkurs indywidualny.

RadioZET.pl