Zamknij

PŚ w Zakopanem: Znamy wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków

11.02.2021 11:45
PŚ w Zakopanem
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

PŚ w Zakopanem - wyniki testów na koronawirusa. Polscy skoczkowie uzyskali negatywne wyniki testów na koronawirusa i w piątek w komplecie przystąpią do kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

  • Polscy skoczkowie przeszli testy na koronawirusa przed weekendem PŚ w Zakopanem
  • Jak donosi portal skaczemy.pl, wszystkie wyniki są negatywne i biało-czerwoni w komplecie przystąpią do piątkowych kwalifikacji
  • Będą to kolejne w tym sezonie konkursy na Wielkiej Krokwi

Reprezentacja Polski wystąpi w Zakopanem w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek. Z koronawirusem zmaga się jedynie Jarosław Krzak, który już wcześniej poznał wyniki testów.

Pozostali zawodnicy są "negatywni", o czym poinformował portal skaczemy.pl. "11 skoczków wybranych przez trenera Michala Doleżala na weekendowe zawody PŚ w skokach w Zakopanem (12-14.02.) otrzymało wyniki negatywne testów na obecność koronawirusa. Sztab reprezentacji również w 100% negatywny" - czytamy.

Skoki w Zakopanem: Polacy wolni od koronawirusa

To bardzo dobra wiadomość przed drugą w tym sezonie rywalizacją na Wielkiej Krokwi. W ten weekend w Zhangjiakou miała się odbyć próba przedolimpijska, ale Chińczycy w porozumieniu z FIS-em wycofali się z tych planów ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19.

Pierwsze w tym sezonie indywidualne zawody w Zakopanem wygrał Marius Lindvik przed Anze Laniskiem i Robertem Johanssonem. Najlepszy z Polaków Andrzej Stękała uplasował się na 5. pozycji. Punktów do klasyfikacji generalnej PŚ nie zdobył Piotr Żyła, który został zdyskwalifikowany po eliminacjach za nieprzepisowy kombinezon.

Relacja na żywo z kwalifikacji i konkursów w Zakopanem od piątku 12 lutego do niedzieli 14 lutego na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/skaczemy.pl