Zamknij

PŚ w Zakopanem: Znamy wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków

14.01.2021 15:32
Kubacki i Stoch
fot. DPA/Associated Press/East News

Poznaliśmy wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków narciarskich. Wszyscy zawodnicy biorący udział w najbliższym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem otrzymali wyniki negatywne. Zdrowi są także biało-czerwoni biorący udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku.

  • U wszystkich reprezentantów Polski w skokach narciarskich testy na obecność koronawirusa w organizmie dały wyniki negatywne
  • W piątek rozpoczynają się skoki w Pucharze Świata w Zakopanem
  • W zimowej stolicy Polski biało-czerwone barwy reprezentować będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Paweł Wąsek

Wszyscy reprezentanci Polski w skokach narciarskich przeszli testy na obecność koronawirusa i otrzymali wyniki negatywne - poinformował na Twitterze portal Skaczemy.pl.

Przypomnijmy, że w kwalifikacjach do zawodów w Zakopanem zobaczymy siedmiu biało-czerwonych: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Pawła Wąska.

PŚ w Zakopanem: Znamy wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków

W sobotę na Wielkiej Krokwi miejsce będzie miał konkurs drużynowy, w niedzielę zaś - indywidualny.

Negatywne wyniki testów otrzymała również kadra B polskiej reprezentacji. Do Innsbrucka na zawody Pucharu Kontynentalnego w weekend wybierają się Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Maciej Kot, Stefan Hula, Adam Niżnik oraz Arkadiusz Jojko. 

RadioZET.pl/skaczemy.pl