Zamknij

PŚ w Zakopanem: Znamy skład Polaków. Zaskakująca decyzja Dolezala

19.01.2020 23:25
Michal Dolezal
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Poznaliśmy skład Polaków na konkursy Pucharu Świata rozgrywane w Zakopanem. Trener Michal Dolezal podjął zaskakującą decyzję i zdecydował się powołać jedynie dziewięciu skoczków, choć limit pozwalał mu na desygnowanie 12.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Adam Niżnik, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł będą reprezentować Polskę w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (24-26 stycznia) - poinformował w niedzielę wieczorem PZN.

PŚ w Zakopanem: Znamy skład Polaków. Zaskakująca decyzja Michala Dolezala

Wystawienie dziewięciu zawodników oznacza, że nie zostanie wykorzystany w pełni limit 12 skoczków, który przysługuje Polsce na te zawody. Sztab szkoleniowy zdecydował, że Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch wystąpią w rozgrywanym w tym samym czasie Pucharze Kontynentalnym w Sapporo.

25 stycznia na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny. Pewniakami w składzie na "drużynówkę" wydają się być: Kubacki, Stoch i Żyła. Wybraną czwórkę trener Michal Dolezal wskaże po piątkowych kwalifikacjach.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Niemiec Karl Geiger. Czwarty ze stratą 122 punktów jest Kubacki, który wygrał oba weekendowe konkursy w Titisee-Neustadt.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP