PŚ w skokach: Wielkie gwiazdy wracają na zawody w Zakopanem

Andreas Nicolaides
18.01.2017 10:57
Peter Prevc
fot. PAP/EPA

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem cieszy się ogromną popularnością. Lubią oglądać go kibice, lubią rywalizować w nim zawodnicy. Nic dziwnego, że właśnie przy okazji tych zawodów na powrót decydują się największe gwiazdy.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Peter Prevc zawita do Zakopanego po krótkim urlopie. Słoweniec, który deklasował rywali w poprzednim sezonie, w obecnym zatracił formę. Po nieudanym w jego wykonaniu Turnieju Czterech Skoczni zrobił sobie dwutygodniową przerwę od skakania. Wraca na zawody do stolicy Tatr, podobnie jak Janne Ahonen.

Fin to prawdziwa legenda skoków. W swoim dorobku ma pięć triumfów w Turnieju Czterech Skoczni, dwa Puchary Świata, medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. W tym sezonie prezentuje jednak fatalną formę. Ani razu nie awansował do serii finałowej, odpadał też w kwalifikacjach. Ostatni raz skakał w grudniowym konkursie w Lillehammer. Być może przełamie się w Zakopanem.

Najbliższe zawody będą też bardzo ważne dla Gregora Schlierenzauera, który po kilkumiesięcznej przerwie wrócił do skakania w Wiśle. W drugim konkursie pokazał się ze świetnej strony - zajął 8. miejsce.

PŚ w Zakopanem odbędzie się w dniach 21-22 stycznia. Na sobotę zaplanowano zawody drużynowe, w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.

Program PŚ w Zakopanem:

piątek, 20.01.2017

16:00 - trening
18:00 - kwalifikacje

sobota, 21.01.2017

14:45 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 22.01.2016

14:30 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

RadioZET.pl/AN