PŚ w Zakopanem: Polacy faworytem, Stoch po 27. zwycięstwo w karierze [ZAPOWIEDŹ]

Andreas Nicolaides
26.01.2018 09:30
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

W niedzielę w Zakopanem lider Pucharu Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch może odnieść 27. indywidualne zwycięstwo w karierze. Także w sobotnich zawodach drużynowych biało-czerwoni wystąpią w roli faworytów. PŚ w Zakopanem - kiedy? O której godzinie? Gdzie transmisja na żywo w TV i online?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podwójny mistrz olimpijski z Soczi, triumfator dwóch ostatnich edycji Turnieju Czterech Skoczni, który jako drugi w historii imprezy wygrał wszystkie konkursy, ma już w dorobku 26 pucharowych wygranych. W tym sezonie jest w świetnej formie - nie licząc zawodów w lotach na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf, nie schodzi z podium od 16 grudnia, kiedy był trzeci w Engelbergu.

Przed Zakopanem Stoch prowadzi w PŚ z dorobkiem 733 pkt. Drugie miejsce zajmuje Niemiec Richard Freitag - 711, a trzecie jego rodak Andreas Wellinger - 585.

PŚ w Zakopanem - Kiedy? O której godzinie?

Przed tygodniem potwierdził wysoką dyspozycję zdobywając dwa medale mistrzostw świata w lotach narciarskich. Teraz nadchodzi czas na Zakopane, na konkurs na swojej ulubionej skoczni, gdzie od lat trenuje i - jak uważa - zna ją najlepiej ze wszystkich obiektów.

To właśnie na Wielkiej Krokwi siedem lat temu - 23 stycznia 2011 - odniósł pierwsze zwycięstwo w PŚ. Później na najwyższym stopniu podium w stolicy Tatr stanął jeszcze trzy razy, ostatnio przed rokiem.

Wszyscy podopieczni trenera Stefana Horngachera będą zapewne w dobrych humorach, choć mają prawo być zmęczeni po ostatnich tygodniach, gdy praktycznie nie mieli dnia przerwy w zajęciach. Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że w Zakopanem bardzo lubią skakać, nie myśląc o niedogodnościach.

PŚ w Zakopanem na żywo. Transmisja live w TV i online

Na zawody w Zakopanem z niecierpliwością czekają także rywale biało-czerwonych. Do Polski lubią przyjeżdżać Norwegowie, dobre wyniki osiągają na nim Niemcy, a obiekt zawsze chwalą też Austriacy.

Zakopane powinno się też dobrze kojarzyć obecnemu szkoleniowcowi polskiej kadry Stefanowi Horngacherowi. Austriak 16 stycznia 1999 roku zwyciężył bowiem na Wielkiej Krokwi, notując jeden z dwóch pucharowych triumfów.

Jego podopieczni zechcą odczarować obiekt w turnieju drużynowym. Dotychczasowe dwa zwycięstwa odnieśli w Niemczech - w Klingenthal i Willingen. W Zakopanem na podium zespół stanął trzykrotnie - w 2013 i przed rokiem na drugim jego stopniu, a dwa lata na najniższym.

Klasyfikacja generalna PŚ (po 12 konkursach):
1. Kamil Stoch (Polska) - 733 pkt
2. Richard Freitag (Niemcy) - 711
3. Andreas Wellinger (Niemcy) - 585
4. Daniel-Andre Tande (Norwegia) - 565
5. Stefan Kraft (Austria) - 428
6. Junshiro Kobayashi (Japonia) - 410
...
12. Dawid Kubacki (Polska) - 283
15. Piotr Żyła (Polska) - 227
16. Stefan Hula (Polska) - 208
20. Maciej Kot (Polska) - 156
38. Jakub Wolny (Polska) - 31

Kiedy odbędą się konkursy PŚ w Zakopanem? Sprawdź dokładny program poniżej.

Zobacz także

Transmisja z PŚ w Zakopanem na żywo w TVP 1, TVP Sport i Eurosporcie, online stream na sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN