Zamknij

Tomasz Pilch nie wystartuje w Zakopanem

Maciej Walasek
18.01.2019 11:29
Tomasz Pilch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tomasz Pilch nie weźmie udziału w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Zakopanem. Polski skoczek musiał zrezygnować z występu z powodu silnego przeziębienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Tomasz Pilch nie wystartuje w zawodach w Zakopanem. 19-latka dopadło silne przeziębienie, przez co nie będzie mógł pokazać się na Wielkiej Krokwi. Polski Związek Narciarski opublikował post na Twitterze, w którym poinformował, że ostatecznie w kwalifikacjach zaprezentuje się 11, a nie 12 biało-czerwonych.

Zobacz także

- Puchar Świata Zakopane 2019: Tomasz Pilch z powodu silniejszego przeziębienia nie wystartuje na Wielkiej Krokwi. Tym samym 11 reprezentantów Polski przystąpi do piątkowych kwalifikacji – czytamy w komunikacie.

Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, a w niedzielę odbędą się zmagania indywidualne. W piątkowych kwalifikacjach oprócz tzw. żelaznej szóstki kadry A (Stoch, Kubacki, Żyła, Hula, Kot i Wolny) wystąpią również: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka.

Ze względu na tragiczne wydarzenia w Gdańsku, w wyniku których zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz, organizatorzy poinformowali, że piątkowe i sobotnie zmagania na Wielkiej Krokwi odbędą się bez oprawy muzycznej i hucznej zabawy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Twitter/MW