Zamknij

PŚ w Zakopanem: Hula załamany po kwalifikacjach: "Trzeba się spakować i iść do domu"

24.01.2020 21:03
Stefan Hula
fot. PAP

Stefan Hula zajął w piątkowych kwalifikacjach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem dopiero 53. miejsce i jako jeden z 13 zawodników nie zakwalifikował się do niedzielnego konkursu indywidualnego. Po odpadnięciu z zawodów nie był w zbyt dobrym humorze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Trzeba się po prostu spakować i iść do domu. Zaczynam się zastanawiać, co dalej robić, bo dobrze nie jest. W treningach jest jakiś luz i skoki są niezłe, ale przychodzą zawody i jest, co jest - stwierdził rozgoryczony Stefan Hula.

PŚ w Zakopanem: Stefan Hula załamany po kwalifikacjach: "Trzeba się spakować"

Prócz 33-letniego skoczka KS Eve-nement Zakopane do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem nie zakwalifikowało się jeszcze trzech Polaków: 54. Adam Niżnik, 56. Jakub Wolny oraz 57. Andrzej Stękała.

>> Kwalifikacje PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki znów najlepszy, pięciu Polaków w konkursie

Co zadziwiające, chociaż Wolny nie wystąpi w niedzielę na Wielkiej Krokwi, zawodnik otrzymał sporą dozę zaufania od trenera Michala Dolezala i jako czwarty skoczek dołączył do składu z Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą na sobotni konkurs drużynowy. Osobiście jest także bardzo rozczarowany swoim występem w kwalifikacjach.

- Słabo to wyglądało - ocenił swoją próbę kwalifikacyjną Wolny. - Na treningach było nieźle, ale gdy tylko chcę dodać coś więcej niż widocznie w tym momencie potrafię, to działa zupełnie w drugą stronę. Trzeba to będzie dobrze przeanalizować - przyznał.

Najgorsze kwalifikacje PŚ w Zakopanem od dwunastu lat

Pięciu skoczków w indywidualnym konkursie w Zakopanem to najgorszy wynik polskiej reprezentacji od dwunastu lat. W tym czasie dwukrotnie kwalifikował się sześcioosobowy skład nawet w zawodach, w których mogliśmy wystawić tylko sześciu skoczków.

RadioZET.pl/PAP, skijumping.pl