Zamknij

PŚ w Zakopanem: Sobotni konkurs drużynowy bez oprawy muzycznej

Krzysztof Sobczak
15.01.2019 16:37
Wielka Krokiew
fot. Mateusz Jagielski/East News

Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem przeprowadzony zostanie bez oprawy muzycznej, jeżeli tego dnia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformował prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że dzień pogrzebu Adamowicza, zmarłego w poniedziałek na skutek odniesionych dzień wcześniej ran, będzie dniem żałoby narodowej. Nieoficjalnie podaje się, że uroczystości odbędą się w sobotę.

Zobacz także

- Jeżeli faktycznie tak się stanie, to przeprowadzimy konkurs drużynowy w pełnej powadze, bez tradycyjnej oprawy muzycznej i zabawy, która niemal zawsze towarzyszy zakopiańskiej edycji PŚ. Niestety podobną sytuację przeżywaliśmy dwukrotnie - w 2006 i 2008 roku. Zawody się odbyły, ale z pełnym uszanowaniem ofiar tragedii, które wtedy zginęły - przypomniał Kozak.

Trzeci taki przypadek

28 stycznia 2006 roku, w trakcie wystawy gołębi pocztowych zawalił się dach chorzowskiej hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Zginęło wtedy 65 osób, ponad 170 zostało rannych. 23 stycznia dwa lata później w wyniku wypadku wojskowego samolotu CASA w Mirosławcu śmierć poniosło czterech członków załogi i 16 pasażerów.

Zapytany o konkurs indywidualny prezes TZN powiedział, że odbędzie się już w tradycyjnej konwencji. - Czyli z niezawodną ekipą Crowd Supporters, która od wielu lat doskonale prowadzi zabawę na trybunach Wielkiej Krokwi - stwierdził Kozak.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozpoczną się w piątek o 18. Dzień później o godz. 16 rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

RadioZET.pl/PAP/KS