PŚ w Zakopanem: Horngacher wykorzystuje pełną pulę. Znamy skład reprezentacji Polski

Krzysztof Sobczak
15.01.2019 16:59
Znamy skład na PŚ w Zakopanem
fot. PAP/EPA

Aż dwunastu reprezentantów Polski wystartuje w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem. To maksymalna pula startowa, jaka przysługuje gospodarzom zawodów.

Zagłosuj

Czy Polacy wygrają sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się niestety w smutnej atmosferze i najpewniej bez oprawy muzycznej podczas sobotniego konkursu drużynowego. Tego dnia ma się odbyć pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a prezydent Andrzej Duda zamierza ogłosić żałobę narodową.

W innych okolicznościach byłoby to wielkie święto dla całego kraju, tym bardziej, że nasi zawodnicy są opromienieni dobrymi startami w Predazzo. We Włoszech Dawid Kubacki wygrał i był drugi, a dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawał Kamil Stoch. Obaj oczywiście pojawią się na Wielkiej Krokwi.

Oprócz nich zobaczymy: Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego, do których dołączy grupa krajowa: Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł, który uczestniczył w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni.

W piątek o godz. 18 odbędą się kwalifikację. Konkurs drużynowy zaplanowano na godz. 16:15 w sobotę, a kwadrans wcześniej rozpocznie się niedzielny konkurs indywidualny.

Program PŚ w Zakopanem (HS140):

Piątek, 18.01.2019
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 19.01.2019
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 20.01.2019
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

RadioZET.pl/KS