Zamknij

Było świetnie, jest bardzo dobrze. Polacy na 2. miejscu "drużynówki" w Zakopanem

16.01.2021 18:02
Andrzej Stękała w konkursie drużynowym w Zakopanem
fot. PAP

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki zajęła 2. miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrali Austriacy, a 3. miejsce zajęli Norwegowie.

  • Reprezentacja Polski po sześciu skokach była liderem konkursu drużynowego PŚ w Zakopanem
  • Pecha miał Andrzej Stękała, który w drugiej serii skakał w złych warunkach i wylądował bardzo blisko, co kosztowało naszą ekipę prowadzenie
  • Wygrali Austriacy, a trzecie miejsce zajęli Norwegowie

Konkurs drużynowy w Zakopanem odbywał się w śnieżnych i wietrznych warunkach. Zawody kilka razy były przerywane przez jury ze względu na zbyt silnie wiejący wiatr, głównie pod narty, choć czasami zmieniał kierunek. Nie potwierdziły się na szczęście najgorsze prognozy i konkurs udało się doprowadzić do końca.

Reprezentacja Polski przystąpiła do "drużynówki" w składzie z Piotrem Żyła, który w sobotę świętował 34. urodziny, a który z powodu dyskwalifikacji nie wystąpi w niedzielnych zmaganiach indywidualnych. Skład uzupełnili Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Zakopane 2021: WYNIKI konkursu drużynowego

Po sześciu seriach było doskonale - Polacy prowadzili z ogromną blisko 30-punktową przewagą nad Austrią. Niestety, pecha miał w drugiej serii Andrzej Stękała. Wiatr kręcił, Polak został zdjęty z belki, a gdy wrócił, warunki wcale się nie poprawiły. Borek Sedlak zapalił jednak zielone światło i trener Dolezal musiał machnąć chorągiewką. Najmłodszy zawodnik w naszej ekipie nie poradził sobie z wiatrem i wylądował na 115,5. m. Po zawodach szkoleniowiec przyznał, że Stękała wykonał normalną próbę, ale w takich warunkach nie miał szans.

- Wyszedł z progu normalnie, ale wiatr kręcił i nie było noszenia w dolnej części zeskoku, nie miał szans w takich warunkach - powiedział o drugim skoku Andrzeja Stękały trener biało-czerwonych Michal Dolezal.

- Cieszę się, że stoimy na podium, ale boli mnie bardzo, że z mojej winy straciliśmy prowadzenie - powiedział Polak.

Najlepszą notę w naszej ekipie uzyskał Piotr Żyła - 260.4 pkt.

Potknięcie Stękały wykorzystali Austriacy, którzy triumfowali w składzie Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald i Daniel Huber. Trzecie lokatę zajęli Norwegowie.

WYNIKI konkursu drużynowego Zakopane 2021:

  1. Austria 991.2 pkt (Hayboeck, Hoerl, Aschenwald, Huber)
  2. Polska 982.3 pkt (Żyła, Stoch, Stękała, Kubacki)
  3. Norwegia 974.8 pkt (Tande, Granerud, Lindvik, Johansson)

WYNIKI polskich skoczków w konkursie drużynowym w Zakopanem

Piotr Żyła 260.4 pkt (136 m, 137 m)
Kamil Stoch 247.3 pkt (131 m, 126,5 m)
Andrzej Stękała 222.5 pkt (137 m, 115,5 m)
Dawid Kubacki 252.1 pkt (131 m, 133,5 m)

RadioZET.pl