PŚ w Zakopanem: Plejada gwiazd odpuszcza zawody na Wielkiej Krokwi

Krzysztof Sobczak
17.01.2019 11:09
Andreas Wellinger nie przyjedzie do Zakopanego
fot. Lukasz Kalinowski/East News

W konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich zobaczymy dwunastu reprezentantów Polski, ale zabraknie wielu gwiazd innych drużyn. Ostatnim, który się wycofał, jest będący w bardzo słabej formie mistrz i wicemistrz olimpijski z Pjongczangu Andreas Wellinger.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po 13 konkursach Niemiec zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Początek miał obiecujący - 11. miejsce w Wiśle, a potem 9. i 2. w Kuusamo. Im dalej w las, tym było gorzej - w niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni nie zdołał nawet zdobyć punktów, a w miniony weekend w Predazzo dwukrotnie był 26. To skłoniło go do rezygnacji z przyjazdu do Zakopanego.

Wcześniej z rywalizacji wycofał się jego starszy kolega z reprezentacji Severin Freund, który walczy o powrót do formy sprzed kontuzji. 

W Zakopanem nie zobaczymy ponadto rekordzisty pod względem pucharowych zwycięstw Gregora Schlierenzauera, dwukrotnego medalisty olimpijskiego oraz zdobywcy Kryształowej Kuli w sezonie 2015/2016 Petera Prevca, a także mistrza świata w lota narciarskich Daniela Andre Tande. Wszyscy dalecy są od optymalnej dyspozycji, a przed nimi mistrzostwa świata, które na przełomie lutego i marca odbędą się w austriackim Seefeld.

RadioZET.pl/KS