PŚ w Zakopanem: Kwalifikacje i konkurs drużynowy bez oprawy muzycznej

Krzysztof Sobczak
17.01.2019 10:34
Wielka Krokiew
fot. PAP/EPA

W związku z ogłoszoną przez prezydenta Andrzeja Dudę żałobą narodową piątkowe kwalifikacje oraz sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbędą się bez oprawy muzycznej i hucznej zabawy - poinformowali organizatorzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Żałoba narodowa obowiązywać będzie na terenie całego kraju od godz. 17 w piątek do godz. 19 w sobotę. Ma to związek z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zginął od ciosów nożem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pogrzeb polityka odbędzie się w sobotę o godz. 12, ale na piątek (godz. 17) zaplanowano pochód z trumną ulicami miasta.

Zobacz także

Tragedia w Gdańsku zbiegła się w czasie z konkursami Pucharu Świata w Zakopanem. W tej sytuacji organizatorzy zapewnili, że zawody odbędą się w skupieniu i w ciszy, bez oprawy muzycznej podczas kwalifikacji (piątek godz. 18) oraz sobotniej "drużynówki" (godz. 16:15). Ekipa Crowd Supporters powróci na Wielka Krokiew w niedzielę.

Puchar Świata w Zakopanem a żałoba narodowa

To nie pierwszy raz, kiedy organizatorzy PŚ w Zakopanem muszą zmienić plany. W 2006 roku, w trakcie sobotnich zawodów, zawaliła się hala Międzynarodowych Targów w Katowicach, w której zginęło 65 osób. Niedzielny konkurs przeprowadzono bez oprawy muzycznej.

Podobnie było w 2008 roku po katastrofie wojskowego śmigłowca CASA pod Mirosławcem. Żałobę narodową wprowadzono na piątek oraz sobotę, jednak wówczas warunki atmosferyczne sprawiły, że sobotnią rywalizację odwołano.

RadioZET.pl/KS