Zamknij

PŚ w Zakopanem: Bez Polaków w dziesiątce, zwycięstwo Krafta

Krzysztof Sobczak
20.01.2019 17:47
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Austriak Stefan Kraft wygrał konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rodzime zawody  nie były udane dla biało-czerwonych. Najlepszy z nich był Dawid Kubacki, który zajął 12. miejsce, a Kamil Stoch w ogóle nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszej serii jury wielokrotnie zmieniało belkę z uwagi na zmienny wiatr i dalekie loty słabszych zawodników. Niestety do tego doszły błędy, takie jak spóźniony skok Kubackiego. W rezultacie biało-czerwoni mieli tylko jednego przedstawiciela w czołowej dziesiątce - na 9. miejscu plasował się Stefan Hula. Przepadł m.in. Kamil Stoch, który podobnie jak przed rokiem zakończył swój udział w konkursie na jednej serii.

W finale swoje lokaty poprawili Kubacki (12.) i Piotr Żyła (19.). Hula spadł na 17. pozycję, a punktowali jeszcze Jakub Wolny (22.), Paweł Wąsek(27.) i Maciej Kot (30.).

Najlepszy był Stefan Kraft, który wyprzedził Roberta Johanssona i Yukiyę Sato, dla którego było to pierwsze podium na karierze. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi był 7.

Zapis relacji z konkursu indywidualnego w Zakopanem:

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl/KS