PŚ w skokach: Zakopane uczci pamięć Pawła Adamowicza

Maciej Walasek
17.01.2019 19:42
Wielka Krokiew Zakopane
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Oprawa ma być godna sytuacji, a wszyscy mają się zjednoczyć w geście sprzeciwu wobec agresji i przemocy. - Magiczne Zakopane podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich uczci pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - przekazał Michał Sieczko z Crowd Supporters.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ekipa Crowd Supporters od 18 lat czuwa nad całą otoczką dużych imprez sportowych, w tym m.in. konkursów PŚ w Zakopanem.

- To miasto w te dni staje się biało-czerwoną kraina czarów. To jest miejsce, które cechuje wyjątkowa magia, o czym Polacy przekonali się już nie raz. Tak będzie oczywiście i tym razem, chociaż tragedia w Gdańsku zmieni nieco charakter tego spotkania - zauważył Sieczko.

Zobacz także

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w poniedziałek wskutek ran odniesionych w wyniku ataku nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału WOŚP, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że żałoba narodowa obowiązywać będzie w od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19. W tych dniach rozegrane zostaną kwalifikacje i konkurs drużynowy, które z trybun Wielkiej Krokwi oglądać będzie w sumie ponad 30 tysięcy kibiców.

- Zapewniam, że oprawa będzie godna sytuacji, a zawodnicy, działacze i fani skoków połączą się w geście sprzeciwu wobec agresji i przemocy. W piątek ograniczymy się wyłącznie do informacji i komunikatów, natomiast w sobotę w specjalny sposób, o którym na razie nie chcę mówić, oddamy hołd prezydentowi Adamowiczowi - poinformował Sieczko.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW