PŚ w Zakopanem: Nieudany skok Kamila Stocha. Co poszło nie tak? [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
20.01.2019 18:21
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch po raz drugi z rzędu nie zdołał awansować do finałowej serii konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. W niedzielę zajął 36. miejsce. - Popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować - przyznał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoch nie był zbyt rozmowny podczas spotkania z dziennikarzami.

Zobacz także

- Już po wyjściu z progu nie było dobrze i później musiałem z tym walczyć. Nie potrafiłem zrobić nic więcej - powiedział. - Przykro mi, bo chciałem zrobić tu dobrą pracę. Myślę już o tym, jak chcę się spisać w Sapporo. Potrzeba mi pewniejszego skakania - przyznał.

Kategorycznie zaprzeczył, że na jego wynik mogły mieć wpływ warunki atmosferyczne.

- Popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować. To nie jest coś, co da się rozwiązać w jeden lub dwa dni - dodał, nie chcąc wdawać się w szczegóły.

PŚ w Zakopanem nieudany dla Polaków

W poprzednim sezonie Stoch w Zakopanem zajął 38. miejsce. Później jednak zdobył złoty medal igrzysk w Pjongczangu, pięciokrotnie wygrywał zawody Pucharu Świata i sięgnął po drugą w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę triumfował Austriak Stefan Kraft. To pierwsza wygrana reprezentanta tego kraju od 26 marca 2017. Drugi był Norweg Robert Johansson, a trzeci Japończyk Yukiya Sato. Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki - zajął 12. miejsce.

RadioZET.pl/PAP/KS