Dwaj królowie Zakopanego. Kamil Stoch może wyprzedzić Adama Małysza

Krzysztof Sobczak
18.01.2019 16:51
Kamil Stoch i Adam Małysz
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Kamil Stoch i Adam Małysz czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Ewentualne niedzielne zwycięstwo tego pierwszego uczyni go samodzielnym "królem" polskiej stolicy Tatr.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs indywidualny w Zakopanem?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W 2011 roku obaj wygrywali z Zakopanem. 21 stycznia górą był Stoch, dla którego było to premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata, a dwa dni później najlepszy był schodzący powoli ze sceny Małysz.

Adam Małysz aż osiem razy stał na podium na Wielkiej Krokwi - cztery razy wygrał, a po dwa razy zajmował drugiej i trzecie lokaty. Kamil Stoch na pięć podiów aż czterokrotnie triumfował, a raz był trzeci. "Orzeł z Wisły" swojego osiągnięcia już nie poprawi, a skoczek z Zębu w niedzielę może wyprzedzić go w klasyfikacji polskich zwycięzców w Zakopanem.

Stoch goni inne legendy

Po konkursach w Predazzo i dwóch trzecich miejscach Kamil Stoch zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji skoczków z największą liczbą podiów w Pucharze Świata. 31-latek wskakiwał na "pudło" 62 razy.

Przed nim w tym zestawieniu są wciąż skaczący Noriaki Kasai oraz Andreas Goldberger. Obaj mają na koncie 63 podia, a to oznacza, że po niedzielnym konkursie w Zakopanem Polak może im dorównać.

Stochowi wciąż daleko do lidera. Janne Ahonen stawał na podium 108 razy. Drugi w tej klasyfikacji jest Adam Małysz (92), a trzeci Gregor Schlierenzauer (88).

RadioZET.pl/TVP Sport/KS