Zamknij

Dodatkowy konkurs w Zakopanem? Jasna deklaracja prezesa PZN

01.12.2019 16:51
Dodatkowy konkurs w Zakopanem?
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

W związku z odwołaniem niedzielnych zawodów Pucharu Świata w Kuusamo, pojawiła się szansa, że w Zakopanem odbędzie się dodatkowy konkurs. Apoloniusz Tajner, prezes PZN potwierdził, że będzie namawiał Zakopane do tego ruchu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przez całą niedzielę w Kuusamo wiatr mocno dawał się we znaki. Najpierw odwołano zawody w kombinacji norweskiej i wszyscy kibice w oczekiwaniu na kwalifikacje PŚ, niecierpliwie obserwowali aurę. Po jednorazowym przełożeniu kwalifikacji, jury podjęło decyzję o ich odwołaniu, ale jednocześnie podkreślono, że konkurs odbędzie się zgodnie z planem.

Niestety, ale wiatr nie odpuszczał i organizatorzy jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji opublikowali komunikat, w którym poinformowali o odwołaniu konkursu.

W związku z tym Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) będzie chciała przeprowadzić dodatkowy konkurs przy okazji innych zawodów. Być może o ten przywilej będzie walczyło Zakopane. Apoloniusz Tajner przyznał na antenie TVP, że będzie namawiał organizatorów zawodów na Wielkiej Krokwi do tego kroku.

- Będę namawiał Zakopane do aplikowania o dodatkowy konkurs PŚ w miejsce odwołanej Ruki - powiedział prezes PZN.

Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2020 roku.

RadioZET.pl