PŚ w Zakopanem: Skoczkowie wybrali muzykę. Zmiana repertuaru u Stocha

23.01.2020 22:25
PŚ w Zakopanem: Skoczkowie wybrali muzykę
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W ten weekend najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tradycyjnie przed rywalizacją, zawodnicy wybrali konkretne piosenki, do których będą skakać. Najbardziej zaskoczył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski postanowił odejść od rockowych utworów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatni weekend stycznia to będzie absolutne święto polskich skoków. Na skoczni im. Stanisława Marusarza odbędą się zawody Pucharu Świata. Po piątkowych kwalifikacjach, zawodnicy powalczą w sobotnim konkursie drużynowym, a następnego dnia indywidualnie. Tradycją stało się to, że część skoczków sama wybiera sobie piosenki, przy których chce skakać. Nie inaczej jest w tym roku.

PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki może przejść do historii na Wielkiej Krokwi

PŚ w Zakopanem: Jakie piosenki wybrali skoczkowie?

Dawid Kubacki niezmiennie stawia na hit „Zawsze do celu” zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście.

Natomiast Piotr Żyła zdał się na pomysł grupy Crowd Supporters, którzy sami wybrali dla niego piosenkę. I tak wiślanin będzie skakał przy „American Pie” Dona McLeana.

PŚ w Zakopanem: KIEDY i o której godzinie kwalifikacje? [DATA, GODZINA]

- To piosenka, którą Piotrek gra na gitarze, więc chcemy mu ją puszczać – powiedział w rozmowie z TVP Sport Michał, który jest odpowiedzialny za oprawę konkursów.

Maciej Kot podobnie jak Żyła zaufał ekipie Crowd Supporters, a ci postawili na „Catgrov” Parova Stelara.

Z kolei na zmianę zdecydował się Kamil Stoch. Skoczek z Zębu, który przyzwyczaił swoich kibiców do rockowych utworów, w tym roku wybrał piosenkę „Freestyler” wykonywaną przez Bomfunk MC’s.

Jeżeli chodzi o zagranicznych skoczków to Ryoyu Kobayashi usłyszy Tsubasę.

- Najprawdopodobniej będziemy mu puszczali Tsubasę, tak jak miało to miejsce w Predazzo. Tsubasa to też maskotka igrzysk w Tokio, więc wszystko pięknie się składa – zaznaczył Sieczko.

PŚ w Zakopanem: O KTÓREJ godzinie konkursy? KIEDY skaczą Polacy? [PROGRAM]

Skoki: PŚ w Zakopanem na żywo

Na piątek w Zakopanem zaplanowano treningi i kwalifikacje. Relacja na żywo z eliminacji oraz sobotniej i niedzielnej rywalizacji na Wielkiej Krokwi na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl YouTube