PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki może przejść do historii na Wielkiej Krokwi

23.01.2020 16:38
Dawid Kubacki w Zakopanem przejdzie do historii?
fot. PAP/EPA

Dawid Kubacki w niedzielę może zapisać się w historii skoków narciarskich. Jeżeli 29-latek w konkursie indywidualnym w Zakopanem znów stanie na podium, wyrówna rekord legendarnych skoczków: Mattiego Nykaenena i Gregora Schlierenzauera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dawid Kubacki w ostatnim czasie prezentuje fenomenalną formę. Wszystko zaczęło się od trzeciego miejsca uzyskanego w Oberstdorfie na Turnieju Czterech Skoczni. Od tego momentu, w ośmiu konkursach Pucharu Świata, skoczek z Nowego Targu nie schodzi z podium. 29-latek w tej kategorii pobił osiągnięcia Adama Małysza i Kamila Stocha, którzy sześć razy z rzędu meldowali się w pierwszej „trójce”.

PŚ w Zakopanem: O KTÓREJ godzinie konkursy? KIEDY skaczą Polacy? [PROGRAM]

W tej chwili Kubacki śrubuje swój rekord i po następnych zawodach może zrównać się z legendami skoków narciarskich: Mattim Nykaenenem i Gregorem Schlierenzauerem, którzy dziewięć razy pod rząd pojawiali się na podium. Warunek jest prosty – w niedzielnym konkursie w PŚ w Zakopanem, Kubacki musi zakończyć zmagania na podium. Triumfator ostatniego TCS jest w wyśmienitej formie, dlatego to osiągnięcie jest bardzo realne.

PŚ w skokach: Fantastyczna passa Kubackiego. Polak dogonił legendarnych Austriaków

Dzień przed zawodami indywidualnymi odbędzie się konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi. W piątek zaplanowano kwalifikacje. Relacje z weekendu PŚ w Zakopanem na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl