PŚ w Wiśle. W centrum miasta powstanie Strefa Kibica

Andreas Nicolaides
07.11.2017 12:42
Piotr Żyła, skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

W trakcie rozgrywania Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince, w centrum miasta będzie działać Strefa Kibica - potwierdził we wtorek burmistrz Tomasz Bujok. Inauguracyjnie zawody PŚ odbędą się w dniach 17-19 listopada.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według informacji burmistrza na placu Hoffa będzie mogło się bawić i oglądać zawody ok. tysiąc osób.

- Będzie wiele koncertów, transmisje na żywo, konkursy dla zebranych - powiedział Bujok podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

Jej otwarcie nastąpi 17 listopada o godz. 14. Jeszcze w piątek będzie można zobaczyć transmisje sesji treningowej, kwalifikacje, a o godz. 19.30 rozpocznie się tam ceremonia wręczenia zawodnikom numerów startowych.

Dzień później na placu Hoffa będzie można zobaczyć serię próbną oraz konkursową zmagań drużynowych PŚ, zaś o godz. 18 rozpocznie się impreza pod hasłem "Toruńska rozgrzewka". Tajemnicą jest owiane co się kryje pod tą nazwą. Po niej będzie jeszcze Jump In After Party.

W niedzielę (19 listopada) kibice w Strefie Kibica będą mogli obejrzeć serię próbną, jak i konkurs indywidualny, zaś o 18. rozpocznie się "After po góralsku” (zagrają zespoły: Polandia, Bartnicky).

Nieopodal Strefy Kibica, na skoczni w centrum Wisły w sobotnie przedpołudnie (18 listopada) zostaną przeprowadzone zawody dzieci i młodzieży w skokach narciarskich.

RadioZET.pl/PAP/AN