Zamknij

Zbliża się inauguracja sezonu w skokach. Gdzie obejrzeć pierwszy konkurs?

Paweł Żurek
02.11.2022 10:57

Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się już w tym tygodniu w Wiśle. Zawody będą rozgrywane w jesiennej aurze, którą dodatkowo podkreśli igielit leżący na zeskoku. Na jakim kanale w telewizji i gdzie w internecie oglądać konkurs PŚ w Wiśle?

PŚ w Wiśle: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć pierwszy konkurs sezonu?
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wisła, w której rozpocznie się tegoroczny sezon Pucharu Świata, będzie gospodarzem pierwszego w historii konkursu zimowego rozgrywanego zupełnie bez śniegu. Uczestnicy zawodów wylądują na igielicie, a z powodu temperatury na skoczni, zamiast torów lodowych, mogą zostać założone tory pokryte porcelaną.

W ciągu ostatniego tygodnia w Wiśle temperatura dzienna przekraczała 15 stopni Celsjusza, co sprawiało, że na torach lodowych zostawała woda. Do tego, by mogły one zostać na zeskoku, potrzeba zimniejszej aury, która zapanuje już niebawem. - Według prognoz pogody ma się ochłodzić. Ma być pięć, sześć stopni mniej. To wystarczy – zapowiadał dyrektor skoczni w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

Szczegóły techniczne dotyczące skoczni i przebiegu zawodów zostaną jeszcze ustalone, a już wcześniej został potwierdzony skład polskiej kadry, w której znalazło się trzynastu zawodników. W kwalifikacjach, które odbędą się w piątek znalazł się Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła, a także Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

PŚ w Wiśle. Pierwszy konkurs sezonu nowego sezonu 

Dwa indywidualne konkursy na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się w sobotę i niedzielę (5-6 listopada). Jeszcze nigdy Puchar Świata w skokach narciarskich nie startował tak wcześnie. Potem cykl przeniesie się do fińskiej Ruki.

Pomiędzy turniejem w Wiśle i Ruce są aż trzy tygodnie przerwy, która jest spowodowana mistrzostwami świata w Katarze.

Program inaugurujących PŚ 2022/23 zawodów w Wiśle: piątek, 4 listopada

  • 14.00 - kwalifikacje kobiet
  • 16.00 - oficjalny trening mężczyzn
  • 18.15 - kwalifikacje mężczyzn

sobota, 5 listopada

  • 15.00 - seria próbna mężczyzn
  • 16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego mężczyzn

niedziela, 6 listopada

  • 14.30 - kwalifikacje mężczyzn
  • 16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego mężczyzn

PŚ w Wiśle: transmisja TV i stream online. Gdzie oglądać konkurs?

Konkurs w Wiśle rozpoczną się w sobotę o godz. 16. Zawody będą transmitowane w TVP (TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV) i Eurosporcie (Eurosport 1, Eurosport Extra w Playerze).

loader

RadioZET.pl/PAP