Zamknij

PŚ w Wiśle: Prognoza pogody na inaugurację sezonu. Wiatr nie powinien przeszkadzać

19.11.2020 12:06
PŚ w Wiśle
fot. Vesa Moilanen/Lehtikuva Oy/East News

PŚ w Wiśle - POGODA. Prognozy pogody na inaugurację sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle są optymistyczne. Wiatr nie powinien przeszkadzać, niewykluczone są za to opady śniegu. Kwalifikacje i konkursy PŚ w Wiśle na żywo na sport.radiozet.pl od piątku o niedzieli (20-22 listopada).

Skoki w Wiśle 2020 - prognoza pogody. Puchar Świata 2020/2021 w skokach narciarskich rozpocznie się w Wiśle w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), w porozumieniu z lokalnymi organizatorami i respektując ograniczenia obowiązujące w poszczególnych krajach, dołożyła wszelkich starań, by zawody mogły odbywać się bez większych przeszkód, zgodnie z zatwierdzonym kalendarzem, choć w większości przypadków bez udziału kibiców. Publiczności zabraknie też na inaugurację na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Trener Michal Dolezal skorzystał z prawa gospodarza i powołał na premierowe zawody aż 12 zawodników. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Jarosław Krzak. Wszyscy wystąpią w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy. Wszystko wskazuje na to, że organizatorom będzie sprzyjała w tych dniach aura.

PŚ w Wiśle - prognoza pogody: czy będzie wiało? Czy spadnie śnieg?

Prognozy pogody na dni 20-22 listopada w Wiśle są dość optymistyczne. Pewne obawy można mieć w niedzielę, gdyż w porze zawodów podmuchy wiatru mogą dochodzić do 5 m/s. W piątek i w sobotę będzie wiało z prędkością 2-3 m/s.

Dodatkowo w czasie piątkowych kwalifikacji może przelotnie padać, co również może utrudniać sprawne przeprowadzenie zmagań.

Temperatura będzie się wahać między 0 a 4 stopniami Celsjusza, a w nocy może spaść poniżej zera. Niewykluczone są opady śniegu.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl