Zamknij

PŚ w Wiśle: Organizatorzy walczą z czasem, rozpoczęła się wielka operacja

22.10.2019 09:42
PŚ w Wiśle - organizatorzy zaczęli naśnieżanie obiektu
fot. Damian KLAMKA/East News

Do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich został miesiąc. W związku z tym organizatorzy rozpoczęli naśnieżanie obiektu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W Wiśle, jak i w całej Polsce temperaturze daleko do jesiennej, a tym bardziej zimowej aury. Mimo to wielkimi krokami zbliża się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Chociaż warunki są dalekie od ideału, skocznia musi zostać pokryta śniegiem. W związku z tym po raz kolejny organizatorzy współpracują z firmą Supersnow, której zadaniem jest naśnieżenie obiektu im. Adama Małysza tak, aby każde miejsce zostało pokryte 30-centymetrową warstwą śniegu.

Na skoczni trwają już prace przygotowawcze i wkrótce rozpocznie się naśnieżanie obiektu. W rozmowie z portalem onet.pl dyrektor skoczni i szef komitetu organizacyjnego PŚ Andrzej Wąsowicz zapewnił, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Szaleństwo FIS-u we wstępnym kalendarzu na sezon 2020/21

– W Wiśle jest bardzo ciepło, ale nie ma powodów, by zmieniać nasze plany – uspokajał.

Według wstępnego planu skocznia im. Adama Małysza ma być pokryta śniegiem na tydzień przed rozpoczęciem zawodów. Mimo wysokich temperatur produkcja białego puchu jest niezagrożona. Dodatkowo organizatorzy liczą na pomoc matki natury. Synoptycy zapowiadają, że wkrótce ma przyjść ochłodzenie, które będzie miało korzystny wpływ na postęp prac, zwłaszcza nocą, gdzie temperatura ma spadać poniżej zera.

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle odbędzie się 23 listopada. Wówczas skoczkowie będą walczyć w konkursie drużynowym. Dzień później odbędą się zawody indywidualne.

RadioZET.pl/onet.pl