PŚ w Wiśle: Norwegowie i Niemcy ogłosili składy. Jest niespodzianka

20.11.2019 12:09
Markus Eisenbichler
fot. Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER/East News

Norwegowie i Niemcy podali składy na konkursy Pucharu Świata w Wiśle, które zainaugurują nowy sezon skoków narciarskich. Trener Aleksander Stoeckl powołał sześciu zawodników, podczas gdy Stefan Horngacher zabierze do Polski jednego podopiecznego więcej. Skoki w Wiśle na żywo w najbliższy weekend na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Puchar Świata w Wiśle zainaugurują sobotnie zawody drużynowe, dzień później rozpocznie się rywalizacja o Kryształową Kulę w konkursie indywidualnym.

Norwegowie powalczą w piątkowych kwalifikacjach w składzie: Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Daniel-Andre Tande, Marius Lindvik, Robin Pedersen, Thomas Aasen Markeng. Niespodzianką jest brak powołania dla Halvora Egnera Graneruda, który poprzedni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończył na 15. miejscu.

Jeśli chodzi o kadrę Niemiec, prowadzoną przez byłego trenera Polaków - Stefan Horngachera, to w Wiśle wystartuje w składzie: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Constantin Schmid, Pius Paschke i Moritz Baer.

Skoki w Wiśle: skład Polaków na Puchar Świata

Wcześniej kadrę na PŚ w Wiśle ogłosił Michal Dolezal, nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski. Nie zabrakło w niej liderów - z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą na czele.

PŚ w Wiśle rozpocznie się w piątek - od kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowano zawody drużynowe.

Relacja i wyniki na żywo ze wszystkich konkursów w Wiśle na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/skijumping.pl/AN