Kamil Stoch indywidualnie najlepszy w "drużynówce"

Krzysztof Sobczak
17.11.2018 18:35
Kamil Stoch
fot. PAP

Trzy nieudane skoki próbne to jedno, a konkurs i walka o punkty drugie. Kamil Stoch po raz kolejny udowodnił, że psychika jest jego najmocniejszą stroną i w konkursie drużynowym był klasą samą dla siebie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Trzykrotny mistrz olimpijski w obu seriach nie oddał najdłuższych skoków, byli lepsi, ale dobry styl i rekompensata za wiatr pozwoliły mu na "indywidualne" zwycięstwo. Stoch uzyskał 126,5 m oraz 129 m, co złożyło się na notę 274.1. Drugi w tym zestawieniu ze stratą 7.6. był Stephane Leyhe.

Trzecie miejsce zająłby Piotr Żyła, który w drugiej serii pofrunął na 130,5 m, co było najlepszą odległością "drużynówki".

PŚ w Wiśle: Konkurs drużynowy - wyniki indywidualne

W pierwszej dziesiątce znalazłby się także Jakub Wolny (8.), a tuż za nią Dawid Kubacki (11.). W przypadku tego ostatniego mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie warunki, w jakich przyszło mu skakać w finałowej serii.

Jewgienij Klimow, który brylował w treningach, uplasowałby się na 5. miejscu, ale w niedzielę to on może być najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa.

Zmagania drużynowe wygrali Polacy przed Niemcami i Austriakami. Konkurs indywidualny rozpocznie się o god. 15. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZEt.pl/KS