Zamknij

PŚ w Wiśle: Kiedy konkursy? O której godzinie? Sprawdź program zawodów

21.11.2020 13:55
PŚ w Wiśle
fot. AdrianKumor/REPORTER/EastNews

PŚ w Wiśle - PROGRAM, KALENDARZ, TERMINARZ. Kiedy odbędą się konkursy Pucharu Świata 2020/2021? Skoki w Wiśle - sprawdź program zawodów i godziny rozpoczęcia rywalizacji. Inauguracja sezonu Pucharu Świata 2020/2021 w Wiśle - szczegóły. Konkursy PŚ na żywo na sport.radiozet.pl.

PŚ w Wiśle - inaguracja sezonu 2020/2021. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), podobnie jak inne związki sportowe, musiała stanąć w obliczu pandemii COVID-19 i odpowiedzieć nie tylko na sytuację w poszczególnych krajach, ale także mieć na uwadze zdrowie zawodników, ich ekip oraz organizatorów zawodów. Trudności pojawiły się już w marcu. Z powodu rosnącej liczby zachorowań w Norwegii przerwany został cykl Raw Air, a następnie odwołano finał sezonu i mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Latem odbyła się tylko jedna impreza, w Wiśle, a FIS zrezygnował z prowadzenia klasyfikacji generalnej cyklu LGP.

Pandemia nie zniknęła, ale organizatorzy zdołali już przyzwyczaić się nowej rzeczywistości. Choć inauguracja PŚ w Wiśle odbędzie się bez udziału kibiców, to wszyscy podkreślają, że już sam fakt, iż możliwe będzie przeprowadzenie zawodów, należy brać za dobry omen.

Skoki w Wiśle: Kiedy konkursy?

Wydaje się, że organizatorom pierwszych konkursów w tym sezonie zimowym przeszkodzić może już tylko pogoda. Śnieg został przywieziony, zabezpieczony i nawet dodatnie temperatury w Wiśle nie powinny stanowić problemu. Nie ma też niebezpieczeństwa, że przed zawodami zostanie wprowadzony całkowity lockdown. Minister zdrowia Adam Niedzielski wykluczył taką możliwość i przynajmniej do 29 listopada imprezy sportowe będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Puchar Świata w skokach narciarskich: Kalendarz na sezon 2020/2021

Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy. Początek o godz. 16. Z przyjazdu do Polski zrezygnowali Finowie, Kazachowie oraz Włosi, w których ekipie wykryto przypadek koronawirusa. Zakażony jest jeden z trenerów. Nie zabraknie za to m.in. Austriaków, Niemców, Słoweńców i Japończyków. Dzień później o tej samej godzinie odbędą się zawody indywidualne.

Konkurs drużynowy PŚ w Wiśle na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 16.00.

PROGRAM zawodów PŚ w Wiśle - GODZINY, TERMINARZ

Piątek, 20.11.2020

  • 15:45 - Oficjalny trening
  • 18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 21.11.2020

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 22.11.2020

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

RadioZET.pl