PŚ w skokach: Stoch po raz drugi wygrał w Wiśle!

Dominik Gołdyn
15.01.2017 17:44
Kamil Stoch
fot. East News

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Wiśle i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Po raz kolejny w sezonie na piątym miejscu zawody zakończył Maciej Kot.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po pierwszej serii zawodów na skoczni im. Adama Małysza w pierwszej dziesiątce mieliśmy trzech Polaków, w tym Kamila Stocha (135,5 m) na pierwszym miejscu i Macieja Kota na trzecim stopniu podium.

Kamil Stoch drugim skokiem potwierdził swoją weekendową przewagę podczas zawodów w Wiśle, wygrywając po raz 19 w karierze. Miejsca na podium nie utrzymał Maciej Kot, który skoczył zaledwie 122 metry. Poza pierwszą dziesiątkę wypadł Piotr Żyła i konkurs w swoim rodzinnym mieście zakończył na 11 pozycji.

Po raz pierwszy w tym sezonie punkty zdobyło tylko trzech biało-czerwonych. Stefan Hula nie zdołał przebrnąć kwalifikacji, a regularny i dobrze punktujący co konkurs Dawid Kubacki nie zdołał awansować do drugiej rundy. W obu konkursach w Wiśle słabo zaprezentowała się grupa krajowa, składająca się z kadry B trenowanej przez Roberta Mateje.

RadioZET.pl/DG