PŚ w skokach: Liczna reprezentacja fanklubu Stocha w Wiśle

Andreas Nicolaides
17.11.2017 17:19
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Ponad 100 osób, członków fanklubu Kamila Stocha z Proszowic będzie obserwować na żywo inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Na piątkowych kwalifikacjach będzie ich tylko ok. 30, reszta dojedzie w sobotę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Pierwszy oficjalny Fanklub Kamila Stocha" powstał w podkrakowskich Proszowicach 22 sierpnia 2011 r. z inicjatywy członków lokalnego "Stowarzyszenia Gniazdo - Ziemia Proszowicka". Impulsem do jego zawiązania był fakt, że mając zajęcia na krakowskiej AWF skoczek mieszkał w Proszowicach u swojej ówczesnej narzeczonej, obecnie żony.

- Jednak teraz naszą grupę tworzą nie tylko mieszkańcy Proszowic. Oczywiście jest ich dużo, ale z nami są osoby z województw dolnośląskiego (Złotoryja), śląskiego (Katowice, Siemianowice Śląskie), pomorskiego (Kamień Pomorski, Międzyzdroje), z Poznania czy Warszawy. Jeżdżą z nami kibice mieszkający w północnych Niemczech - powiedział członek fanklubu Andrzej Nowak, który jest już w Wiśle.

Jak dodał, w tym sezonie proszowiccy fani mają bogate plany. Na pewno pojawią się w Kuusamo, na Turnieju Czterech Skoczni, licznie w Zakopanem, wybierają się też na MŚ w lotach narciarskich.

- Już w poprzednim sezonie myśleliśmy o zorganizowaniu większą grupą wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Jednak sytuacja polityczna w Korei Północnej ostudziła entuzjazm. Na pewno jednak jakaś nasza reprezentacja wybierze się, aby wspierać Kamila i resztę Polaków - dodał Nowak.

Podkreślił, że nie wymaga od Kamila zwycięstwa w niedzielnym konkursie indywidualnym w Wiśle-Malince (w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy). - Zadowolą nas po prostu dobre skoki - zaznaczył.

W piątek po południu w okolicach skoczni padał lekki deszcz, w górnych partiach była mgła. Jednak według Nowaka jemu i pozostałym kibicom takie warunki nie przeszkodą w dobrej zabawie.

RadioZET.pl/PAP/AN